رهياب آراسيستم

رهياب آراسيستم

رهياب آراسيستمTel:88-0000-0000

راه حل يافتن خودروهاي مسروقه

مراحل اعلام و پيگيري سرقت خودروي مسروقه

اگر خودروي شما به دستگاه ردياب خودرو مجهز نيست و حالا سرقت شده است و يا مي‌خواهيد اطلاعات خود را در زمينه‌ي مراحل و چگونگي پيگيري خودروهاي مسروقه بالا ببريد، اين مقاله براي شما مفيد خواهد بود. بايد بدانيد كه خودروها، سرنوشت متفاوتي بعد از سرقت پيدا مي‌كنند. بنابر اينكه اعضاي باند سارقاني كه خودرو را سرقت كرده‌اند در چه زمينه‌اي تجربه دارند، وسيله‌ي نقليه مسروقه نيز به سرنوشت خاصي گرفتار مي‌گردد. پليس آگاهي مي‌گويد بيش از 90 درصد از خودروهاي مسروقه كشف مي‌گردند؛ اما خودروهايي كه هيچگاه كشف نگرديده‌اند چه مي‌شوند و چگونه در خيابان‌ها تردد مي‌كنند؟ در ادامه‌ي مقاله با سرنوشت خودروهايي كه مورد كشف و شناسايي قرار نگرفته‌اند آشنا مي‌شويد.

يافتن خودروي مسروقه با استفاده از ردياب خودرو

خودروهايي كه هرگز پيدا نمي‌شوند

پليس آگاهي اظهار مي‌دارد كه محل بيش از 90 درصد از خودروهاي سرقتي پس از مدتي كشف مي‌شود اما در اين ميان خودروهايي هستند كه هيچگاه پيدا نشده‌اند. سرنوشت اين خودروها چيست؟ چگونه از اين خودروها براي تردد در معابر عمومي استفاده مي‌گردد؟ در اين مقاله با نحوه‌ي عملكرد برخي از سارقان حرفه‌اي آشنا مي‌شويد كه مي‌توانند هر نوع نشانه و شماره‌ي موجود بر خودرو را مخدوش نمايند و به‌راحتي به فروش برسانند.

نحوه‌ي عملكرد سارقان حرفه‌اي خودروهاي تصادفي و سرقتي

قبل از هر چيز بايد بدانيد كه گروهي از سارقان هستند كه به دو دسته از خودروهاي مدل بالا و خودروهاي تصادفي يا مدل پايين علاقه‌‌ دارند. به گفته‌ي پليس در استان البرز نحوه‌ي عملكرد يك باند سرقت خودرو به اين صورت بوده است كه خودروهاي تصادفي را خريداري كرده و در همان زمان اقدام به سرقت خودروي هم‌رنگ و هم‌شكل خودروي خريداري شده با مدل بالاتر مي‌نمودند. اين سارقان با مخدوش كردن شماره خودرو، اسناد و مدارك مربوط به خودروي مسروقه با خودروي تصادفي، اقدام به فروش خودروي مسروقه‌اي مي‌نمودند كه مدل بالا و ارزشمند بود. در اين فرايند اعضاي باند سرقت هر يك عهده‌دار قسمتي از مراحل سرقت هستند و در نهايت با شستشوي كامل خودروي مسروقه در كارواش آن‌را به يك خريدار از همه جا بي‌خبر به قيمت روز مي‌فروشند. در اين روش خودروي مسروقه با پلاك و نمره‌ي خودروي تصادفي در معابر در تردد خواهد بود.

سند نمره كردن خودروهاي سرقتي توسط سارقان حرفه‌اي

همانطور كه در بالا توضيح داده شد سارقان حرفه‌اي با خريد يك خودروي مدل پايين يا تصادفي و هم‌زمان  سرقت يك خودروي مدل بالا به هدف خود مي‌رسند. آن‌ها سند خودروي مدل پايين را با سند يك خودروي سرقتي جابه‌جا مي‌كنند كه به اين عمليات به‌اصطلاح "سند نمره كردن" مي‌گويند. سارقان مي‌توانند با اين عمليات، خودروي سرقتي را بدون آن كه خريدار متوجه گردد، به فروش برسانند.
اين دسته از سارقان حرفه‌اي با تعويض برخي از قسمت‌هاي خودرو، مانند شاسي، تنه‌ي خودرو، پلاك و برخي قسمت‌هاي ديگر كه شماره دارند، با خودروي تصادفي احتمال شك و ترديد را به صفر مي‌رسانند. با تعويض اين قطعات كاملاً شماره‌ها با شماره‌هاي درج شده در سند يكسان است. در اين مرحله مي‌توان خودروي سرقتي را با سند جديد به فروش رساند.

خودروهايي كه اوراق مي‌شوند

دسته‌ي ديگري از خودروها سرنوشت متفاوتي دارند. قطعات اين دسته از خودروها از هم جدا شده و به دلالان فروخته مي‌شود. معمولاً خودروهاي گران‌قيمت يا خودروهايي كه به‌يك‌باره از ميزان قطعات مصرفي آن در بازار كاسته مي‌شود، معمولاً دچار چنين سرنوشتي مي‌گردند. اين خودروها هم هيچگاه در خيابان‌هاي شهر ديده نمي‌شوند، بلكه در كمترين زمان ممكن قطعه قطعه مي‌شوند. اين سرنوشت دو دسته از خودروهاي مسروقه در ايران است كه توضيح داده شد. اما براي پيگيري خودروهاي مسروقه بايد به مراكز قانوني مراجعه كنيد.

رديابي خودرو با استفاده از جي پي اس ماهواره اي

مراحل اعلام سرقت و پيگيري

مرحله اول: تماس با پليس 110 و اعلام محل دقيق سرقت و تكميل اطلاعات برگه اظهارات
مرحله دوم: مراجعه به نزديكترين كلانتري، گزارش سرقت خودرو و ارائه مدارك خودرو به قسمت تجسس كلانتري
هرگونه پيگيري بعدي خودروهاي مسروقه از طريق سامانه، مستلزم گذراندن دو مرحله‌ي مذكور و اعلام سرقت خودرو مي‌باشد. بنابراين بعد از آن كه از سرقت يا گم شدن خودرو آگاه شديد سريعاً با پليس 110 و كلانتري هماهنگ نماييد.

پيگيري خودرو مسروقه

استعلام خودروي سرقتي از طريق سامانه "پست يافته"
بعد از اعلام مفقود شدن خودروي خود به پليس آگاهي مي‌توانيد از طريق اينترنت پيگيري كنيد. جهت پيگيري خودروهاي سرقتي به سامانه‌ي postyafteh.post.ir مراجعه كنيد. در اين قسمت مي‌توانيد ليست خودروهاي گمشده را جستجو كنيد.

كشف خودروهاي مسروقه توسط دستگاه ردياب جي پي اس

اما راه حل ديگري وجود دارد كه به صاحبان وسايل نقليه كمك مي‌كند تا خودروي مسروقه‌ي خود را در مدت‌زمان كوتاه بيابند. با نصب ردياب خودرو احتمالا اين نگراني وجود خواهد داشت كه سارقان حرفه اي بلافاصله بعد از دزديدن خودرو اقدام به يافتن ردياب و باز كردن آن از خودروي شما نكنند! براي جاوگيري از اين اتفاق نياز ات كه ردياب ماشين خود را در جايي نصب كنيد كه به راحتي ديده نشود. آموزش اين مورد در اينجا، ردياب مخفي در خودرو به طور كامل شرح داده شده است. به كمك دستگاه ردياب GPS موقعيت دقيق خودرو و موتورسيكلت نمايش داده مي‌شود. سرعت حركت و زمان توقف آن نيز نمايان خواهد بود. همچنين صاحب خودرو مي‌تواند آن‌را در هر لحظه‌اي خاموش نمايد و اجازه‌ي حركت به سارق ندهد. امروزه بهترين وسيله‌ي ضد سرقت در برابر سارقان حرفه‌اي دستگاه ردياب جي‌پي‌اس آراسيستم است كه به كمك ماهواره‌هاي موقعيت‌ياب جهاني مكان و موقعيت وسايل نقليه را نمايش مي‌دهند.

راه مطمئن براي پس گرفتن موتور و خودروي سرقتي از سارقان

هرچند بسياري از خودروهايي كه سارقان براي رسيدن به اهداف مجرمانه‌ي خود سرقت كرده و در محلي دورتر رها كرده‌اند توسط پليس كشف مي‌گردد؛ ولي سرنوشت برخي از خودروها به همين جا ختم نمي‌شود. برخي از اين خودروها با سند نمره كردن دوباره به خريداران بي‌خبر فروخته مي‌شوند و هيچگاه توسط پليس كشف نمي‌شوند زيرا با پلاك و قطعات خودروي تصادفي در خيابان‌ها تردد دارند. از طرفي ديگر برخي از خودروها نيز اوراق شده و ديگر هيچگاه به دست صاحبان اصلي خود بازنمي‌گردند. در اين ميان تنها وسايل‌نقليه‌اي كه به دستگاه‌ ردياب خودرو GPS مجهز شده‌اند مي‌توانند از اين نوع عمليات حرفه‌اي سارقان جان سالم به‌در برند و دوباره به دست صاحبان خود باز گردند. چرا كه صاحبان خودروي داراي ردياب ماهواره اي، مي توانند با نصب اپليكيشن همواره موقعيت مكاني خودروي خود را مشاهده كنند و قبل از اسقاط شدن خودرو و از دست رفتن آن به سرعت مكان آن را پيدا كرده و نگراني درباره سرقت خودرو خود نداشته باشند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۳:۰۳:۱۰ | آريا مظفري
خودروي مسروقه،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 18
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 92

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان