رهياب آراسيستم

رهياب آراسيستم

رهياب آراسيستمTel:88-0000-0000

مزاياي ردياب كودك در حفط امنيت كودكان و نوجوانان

يكي از سوالهايي كه همواره براي خانواده ها مطرح است، راه هاي اطمينان يافتن از ايمني كودكانشان است و اينكه آيا ردياب هاي جي پي اس كوچك جاسازي شده گزينه مناسبي براي نظارت بر كودكان هستند. روشن است كه بسياري از والدين بسيار نگران امنيت و محل زندگي فرزندان خود هستند، كه اغلب در شب با نگراني هاي خود بيدار مي شوند. در حالي كه ردياب كودك مي توانند ابزاري عالي براي والدين باشند، استفاده از آنها همچنين اين سوال اخلاقي را ايجاد مي كند كه نظارت بيش از حد چقدر است. مهم است كه در استفاده از ردياب هاي GPS به خوبي آگاه باشيد زيرا بهترين راه براي دسترسي به ايمني فرزند خود را انتخاب مي كنيد.

  • چرا والدين براي فرزندان خود از ردياب كودكان استفاده مي كنند؟
  • برخي از دلايلي كه ممكن است والدين براي استفاده از ردياب روي فرزند خود تصميم بگيرند عبارتند از:
  • حصول اطمينان از عبور امن فرزندشان از خانه به مدرسه و ساير توقف ها
  • نظارت بر محل حضور فرزندشان تا اطمينان حاصل شود كه آنها دقيقا همانجايي هستند كه مي گويند
  • رديابي نگراني هاي ايمني مانند سرعت ، ترك مناطق جغرافيايي تعيين شده ، توقف غيرمنتظره ، تصادفات رانندگي و غيره
  • تعين مكان فرزندشان در صورت آدم ربايي يا ناپديد شدن غير منتظره
  • آرامش خاطر
  • آگاهي مداوم از محل فرزندشان
  • فرصت هايي براي نظارت بر رانندگي نوجوانان و استفاده از اطلاعات جمع آوري شده براي آموزش آنها در مورد ايمني جاده ها
  • استقلال براي كودكان زيرا آنها مي توانند بدون نظارت مستقيم به بيرون بروند

تعدادي از سؤالات اخلاقي هنگام در نظر گرفتن استفاده از ردياب كودكان مطرح مي شود. بسياري از افراد از ترس اينكه مانع از رشد استقلال شود ، از ترس از آنها استفاده مي كنند. از اين گذشته ، اگر مادر و پدر به دنبال فرزندانشان به صورت 24 ساعتي در 7 روز هفته باشند، ممكن است كودك هنگام خارج شدن از خانه احساس ايمني كاذب ايجاد كند. ترس هاي ديگر اين است كه نقض حريم خصوصي كودك يا نوجوان باعث مي شود تا آنها عصيان كنند يا اقدام به حذف ردياب و خروج از خانه كنند، زيرا "خطر غريبه" از آنچه بسياري از والدين اعتقاد دارند كمتر براي نوجوانن ايجاد نگراني مي كند تا والديني كه به خودشان اجازه مي دهند به مكالمات فرزندانشان گوش دهند يا آنها را در هرجايي رديابي كنند. آنچه را كه در مورد فرزندشان اتفاق مي افتد مي تواند نقض حريم خصوصي تلقي شود.

علي رغم مواردي كه براي استفاده از ردياب كودك و عليه آن وجود دارد ، ردياب هاي GPS در حال حاضر با محبوبيت روزافزون روبرو هستند. برخي از دستگاه هايي كه به طور خاص براي استفاده والدين با كودكان طراحي شده اند داراي ويژگي هاي منحصر به فرد براي رفع نيازهاي مختلف هستند. اين محصولات به گونه اي طراحي شده اند كه تمام اطلاعاتي را كه در مورد محل زندگي فرزندشان ، وضعيت بهداشتي و موارد ديگر مي خواهند در اختيار والدين قرار دهند، همچنين مي تواند اين ردياب ها به شكل ردياب ماشين براي كنترل سرعت و رانندگي نوجوانان استفاده شود. اما در اينجا يك بار ديگر سوال اخلاقي مطرح مي شود. چه مقدار از اين اطلاعات را والدين احتياج دارند، به خصوص در مورد كودك سالم و بدون نيازهاي ويژه يا نوجواني كه در حال يادگيري پيمايش در بزرگسالي است؟ به عنوان مثال، داشتن به روزرساني هاي دقيقه به روز در مورد ويتامين هاي فرزند شما يا محل قرارگيري آنها هنگام نظارت بر ايمن در مدرسه ممكن است زياد باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۲ دى ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۴:۱۴ | آريا مظفري
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 11
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 85

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان