رهياب آراسيستم

رهياب آراسيستم

رهياب آراسيستمTel:88-0000-0000

رايج ترين مشكلات مربوط به دستگاه جي پي اس ردياب

رايج ترين مشكلات دستگاه رديابي جي پي اس و نكات مربوط به عيب يابي 

براي نصب دستگاه رديابي جي پي اس ماشين بر روي وسيله نقليه مزاياي بسياري وجود دارد. مهمترين مزيت آن توانايي كمك به يك مالك در هنگام سرقت از خودروي خود در بازيابي خودرو است. همچنين ، مي تواند با تنظيم آن با محافظت پيشرفته، امنيت وسيله نقليه شما را تقويت كند. اين دو مزيت اصلي باعث مي شود كه ردياب هاي خودرو به يكي از بهترين ابزارهاي امنيتي در بازار، جلوگيري از سرقت خودرو و كمك به دارندگان در پيشگيري از برخي اقدامات پيشگيرانه بر عليه آن بپردازند.

بياييد با جزئيات در مورد مزاياي دستگاههاي رديابي GPS خودرو صحبت كنيم:

 1. اين مي تواند به صاحبان خودرو كمك كند وسايل نقليه خود را به سرعت در صورت سرقت پيدا كنند. هنگامي كه يك وسيله نقليه به سرقت رفته است، بيشترين اهميت در تلاش براي بازيابي آنها است زيرا هنگامي كه از اتومبيل شما از دستتان خارج شد ، فقط قبل از جدا شدن قطعات يا قاچاق به كشور ديگر ، مدت زمان محدودي داريد.
 2. ردياب خودرو همچنين مجموعه اي از ويژگي هاي پيشرفته مانند مكان يابي ، سنسورها و رديابي در زمان واقعي را دارند. Geofencing  و سنسورها مي توانند به عنوان يك سيستم هشدار دهنده اوليه كه به موقع به صاحبان هشدار مي دهد ، عمل كنند. در حالي كه رديابي در زمان واقعي مي تواند موقعيت دقيق جغرافيايي يك وسيله نقليه را مشخص كند.
 3. ردياب هاي GPS ماشين همچنين مي توانند ايمني عزيزان شما را كه رانندگي مي كنند، به ويژه در مورد نوجواناني كه ممكن است تازه مجوز خود را دريافت كرده اند يا اعضاي سالخورده خانواده شما كه ممكن است براي رانندگي بسيار ناخوشايند باشند، تضمين كند. امكاناتي مانند تاريخچه مسير و هشدارهاي سرعت شما را قادر مي سازد عادتهاي رانندگي و ايمني كلي جاده آنها را كنترل كنيد.
 4. ردياب ها همچنين مي توانند به صاحبان مشاغل كمك كنند تا هزينه ها را كاهش دهند زيرا اين دستگاه ها قادر به انتقال اطلاعات مربوط به نگهداري وسيله نقليه ، مصرف سوخت و مسائل مربوط به راننده هستند. اين داده ها سپس مي توانند مورد تجزيه و تحليل قرار گيرند تا تنظيمات مربوطه انجام شود و هشدارهايي براي رانندگان براي عملكرد بهتر ناوگان صادر شود. در نتيجه ، شركت ها مي توانند درآمد خود را افزايش داده و هزينه هاي كلي را كاهش دهند.

هنگام دستيابي به يك ردياب ماشين يا براي استفاده شخصي يا براي شركت خود ، فاكتورهاي مهمي وجود دارد كه بايد در نظر بگيريد ، مانند موارد زير:

قابليت رديابي به صورت آنلاين و در لحظه

از بين تمام ويژگي هايي كه ردياب به آن مجهز است ، اين مهمترين و مهمترين چيزي است كه باعث مي شود ردياب دستگاهي مفيد و كارآمد باشد. به همين دليل است كه مي توانيد موقعيت دقيق وسيله نقليه را از طريق فناوري GPS ماشين پيدا كنيد.

 • ساختار ردياب ماشين

شما بايد ردياب ماشيني را انتخاب كنيد كه ساده و آسان باشد تا بتواند كار كند و بفهمد اما به اندازه كافي با دوام باشد تا در برابر شرايط سخت مقاومت كند. همچنين بايد عمر باتري طولاني داشته باشد و همچنين بايد ضد آب باشد.

 • قابليت هاي نظارت

يك ردياب جي پي اس ماشين داده هايي را انتقال مي دهد كه بايد بتوانيد به تنهايي به آنها دسترسي پيدا كنيد. به دنبال كسي باشيد كه گزينه هاي نظارت بر تلفن همراه مانند برنامه يا رديابي وب را ارائه دهد. داشتن چنين گزينه اي دسترسي به پايگاه داده ردياب خود را كنترل كرده و داده هاي جمع آوري شده توسط دستگاه خود را پايش و تجزيه و تحليل مي كند.

 • پشتيباني فني

به دنبال سازنده اي باشيد كه پشتيباني مستقيم مشتري را ارائه مي دهد و ضمانت دستگاه شما را ارائه مي دهد. از آنجا كه كار كردن با يك ردياب ماشين حداقل به دانش فني پايه اي نياز دارد، درصورتي كه سازنده پشتيباني و مساعدت اوليه را شروع كند ، به خصوص براي كاربران اولين بار كمك مي كند.

 • قيمت گذاري

يك ردياب ماشين خوب لزوماً نيازي به پرداخت هزينه اي معادل كل پس انداز زندگي شما ندارد. در ميان دستگاه هاي موجود در بازار ، بعضي از شركت ها مانند آرا سيستم كه به صورت تخصصي اقدام به فروش ردياب ماشين مي كنند معمولا ردياب هايي با قيمت مناسب و كارايي بالا ارائه  مي دهند. ردياب هاي اين شركت كم حجم ترين، كم وزن ترين و هوشمندترين ردياب هاي اطراف را دارند، نرخ آنها بسيار مناسب است.

مشكلات رايج دستگاه هاي جي پي اس ماشين

دستگاه هاي ردياب ماشين، با وجود پيشرفتي كه دارند ، مي توانند مانند بسياري از دستگاههاي مشابه مستعد ابتلا به مسائل فني مختلف باشند. اگر سناريوهاي زير را تجربه كرده ايد ، مي توانيم توصيهاي مفيدي در مورد آنچه بايد انجام دهيم به شما ارائه دهيم:

 • دستگاه جي پي اس ماشين شما در هنگام تهيه داده هاي مكان دقيق نيستند.

مشكلات در مورد دقت دستگاه معمولاً به دليل خطاهايي در موقعيت يابي دستگاه ايجاد مي شوند. در صورت بروز چنين مواردي ، خطاهاي موجود در مكان را تجربه خواهيد كرد زيرا آنتن دستگاه شما در انتخاب سيگنال ماهواره اي با مشكل روبرو است. كاري كه شما در اين مثال بايد انجام دهيد انتقال دستگاه يا آنتن به مكاني است كه مانعي جلوي آن نباشد مثلا روي صندوق عقب ماشين.

 • در بارگيري داده مشكلي داريد.

براي دسترسي به اطلاعات تاريخچه دستگاه ، تنها كاري كه بايد انجام دهيد ورود به سايت آنهاست. اگر در انجام اين كار مشكل داريد يا هنوز با خطاهاي بارگيري مواجه هستيد ، احتمالاً به دليل مشكلات رايانه يا اتصال ممكن است اين فرصت خوب باشد. از جمله اين موارد مي توان به سيستم عامل منسوخ شده ، برنامه هاي ناسازگار يا فايروال را فعال كرد. خوشبختانه با تماس با يك دستيار پشتيباني فني ، همه اين موارد بلافاصله برطرف مي شود.

 • در مكاني با آنتن دهي ضعيف قرار داريد.

اين اتفاق مي افتد هنگامي كه يك سيگنال ماهواره اي توسط يك شيء يا ساختار انسداد مسدود شده است يا وقتي گيرنده جي پي اس ماشين در تلاش است سيگنال هايي را از ماهواره مربوطه دريافت كند كه بيش از يازده هزار مايل با آن فاصله داشته باشد. به دليل وجود موانعي مانند ساختمانهاي بزرگ ، تونل ها و مناطق پرچالش جنگلي ، مي توانيد سيگنال خود را از دست بدهيد.

 • در صورت وجود حركات شديد جي پي اس ماشين، دستگاه متوقف مي شود.

برخي از دستگاه ها وجود دارند كه ممكن است با رسيدن به سرعت بسيار زياد ، كار را متوقف يا حتي به طور كامل متوقف كند. اين معمولاً در صورت استفاده از دستگاه دستي و سعي در استفاده از آن در اتومبيل بدون نصب صحيح آن اتفاق مي افتد. درنهايت ، اين امر به كيفيت سخت افزار و طراحي واحد رديابي بستگي دارد. در ردياب آهنربايي احتمال قطعي كمتر است زيرا اين ردياب ها به سيستم برق خودرو متصل نيستند و نگراني از اين بابت نخواهيد داشت.

عيب يابي براي مشكلات اتصال

پس از به دست آوردن دستگاه خود ، تمام كاري كه شما بايد انجام دهيد اين است كه ردياب ماشين خود را به رايانه متصل كنيد. معمولاً ، اتصال اين دو دستگاه عاري از سر و صدا است. در صورت بروز مشكل در مشكلات ، مي توانيد اين مراحل را دنبال كنيد تا در نهايت بتوانيد منشأ مشكلات اتصال خود را شناسايي كنيد:

 1. اطمينان حاصل كنيد كه كابل كاملاً به رايانه و گيرنده جي پي اس ماشين وصل شده است. همچنين بايد اطمينان حاصل كنيد كه گيرنده GPS روشن شده است و به طور كامل كار مي كند.
 2. پروتكل و ميزان baud را بررسي كنيد و مطمئن شويد كه آنها هم در برنامه رابط و هم گيرنده جي پي اس تراز شده اند. اگر هنوز نمي توانيد ارتباط برقرار كنيد ، دوباره آن را بررسي كنيد. اين احتمال وجود دارد كه نرخ باود حتي اگر مطابقت داشته باشد خيلي زياد باشد ، و اين مي تواند باعث ايجاد خطا در ارتباط شود. اگر كمي مشكوك هستيد ، مي توانيد از نرخ باود كم كنيد. شما مي توانيد يك مرتبه پايين تر آن را بگيريد يا فوراً به 4600 يا 9،600 باود برويد. اگرچه كند خواهد بود ، با اين سرعت ، خطايي ايجاد نمي كند.
 3. برنامه رابط را بررسي كنيد و مطمئن شويد كه پورت COM مناسب را مشخص مي كند. اگر هنوز نمي توانيد اتصال پيدا كنيد ، مي توانيد شماره هاي مختلف پورت COM را امتحان كنيد تا زماني كه بتوانيد شماره مورد نظر خود را پيدا كنيد ، در نهايت دريافت كنيد.
 4. اگر نمي توانيد رايانه خود را براي گفتگو با گيرنده GPS خود و PDA استفاده كنيد ، ابتدا برنامه همگام سازي PDA را خاموش كنيد. نرم افزار همگام سازي كه در پس زمينه اجرا مي شود ، اغلب مي تواند در اتصال تداخل ايجاد كند و باعث مي شود گيرنده جي پي اس ماشين داراي مشكلات رابط باشد.
 5. براي اطلاعات در مورد اتصال با گيرنده جي پي اس ماشين، راهنماي كاربر دستگاه را بررسي كنيد. اگر نمي توانيد اطلاعات مورد نظر خود را در دفترچه راهنما پيدا كنيد ، مي توانيد به وب سايت آنلاين دستگاه دسترسي پيدا كنيد. همچنين مي توانيد با بخش پشتيباني مشتري توليدكننده و يا فروشنده ردياب خود تماس بگيريد.

چند نكته آخر براي مراقبت از ردياب ماشين

 1. ردياب ماشين را از مكان هايي كه در معرض نور مستقيم خورشيد قرار دارد يا مكانهايي كه مي توانند به شدت گرم يا سرد شوند دور نگه داريد. چنين درجه حرارت شديد بر سخت افزار دستگاه تأثير مي گذارد ، كه مي تواند باعث نقص آن شود.
 2. مهم نيست كه دستگاه شما چقدر دوام داشته باشد ، شما هنوز هم بايد با دقت آن را كنترل كنيد. سعي نكنيد آن را بيش از حد يا خيلي تهاجمي تكان دهيد ، زيرا اين كار مي تواند بر اتصال تأثير بگذارد.
 3. البته حتي اگر ردياب شما با دوام و مقاوم در برابر آب است، اما شما هنوز هم بايد در اطمينان از عدم قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و مايعات از جمله روغن و آب ، سهم خود را انجام دهيد.
 4. هر چند وقت يك بار ردياب ماشين را تميز كنيد. مهم نيست كه چقدر از ردياب خود مراقبت هاي خوبي انجام دهيد ، هنوز هم مي تواند گرد و غبار و ذرات ديگر را در حين استفاده به دست آورد. بنابراين ، بايد حتماً هر چند وقت يكبار آن را تميز كنيد تا از شر خاك ، گرد و غبار و آلاينده ها خلاص شويد. فقط كافي است آنها را با دستمال يا حوله پارچه اي پاك كنيد و خوب است كه مجدداً مورد استفاده قرار بگيريد.

هنگامي كه با دستگاه خود مشكلي داريد و تمام منابع را بررسي كرده ايد اما هنوز دليل اين مشكل را پيدا نكرديد ، بهترين كار بعدي اين است كه با تيم پشتيباني فني سازنده ردياب خود تماس بگيريد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۴ دى ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۱:۴۷ | آريا مظفري
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 20
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 94

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان